Türkiye genelinde farklı illerden katılan çocuklar hep birlikte "Gaziantep’e Merhaba" dedi.


ÇOCUKLAR VE KENTLER ETKİNLİĞİNE TÜRKİYE GENELİNDE FARKLI İLLERDEN KATILAN ÇOCUKLAR  HEP BİRLİKTE "GAZİANTEP’E MERHABA" DEDİ.

Yaratıcı Çocuklar Derneği’nin Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin katkıları ile Gaziantep Çocuk Festivali kapsamında gerçekleştirdiği “Çocuklar ve Kentler” etkinliğinin açılış töreni gerçekleşti. İstanbul, Edirne ve Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin onayıyla yaygınlaştırılan etkinlikte başta İstanbul, Edirne, İzmir, Çanakkale, Muğla olmak üzere çeşitli kentlerden gelen öğrenciler “Dünya Çocuk Dostu Kentler Birliği” ne Türkiye’den tek üye şehir olan Gaziantep’te buluştu. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ana sponsorluğunda gerçekleşen etkinliğe Kültür Bakanlığı, Şehit Kamil Belediyesi ve Gaziantep Üniversitesi mekan sponsoru olarak Brothers & Sisters, Bizce İletişim, Medya Takip Merkezi hizmet sponsoru olurken Milliyet, Haber Türk ve Vatan medya sponsoru olarak etkinliğin duyurumuna katkı sağladı.

Etkinliğin açılışı, Gaziantep’in tarihini konu alan “Şehr-i Ayıntab-ı Cihan Gaziantep”adlı sahne performansıyla Şehit Kamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Yaratıcı Çocuklar Derneği’nin karma korosu ve orkestrasının katılımı ile gerçekleşen performansta farklı illerden 200’ü aşkın öğrenci yer aldı. Gaziantep Büyük Şehir belediye Bakanı,  İstanbul Milli Eğitim Müdürü ve bir yıl sonra aynı etkinliğin gerçekleşeceği Edirne’nin İl Milli Eğitim Müdürü ile etkinliğin gerçekleştiği Gaziantep il Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin katıldığı açılışın ardından aynı gün Ömer Ersoy Kültür Merkezinde dans gösterisi ve dinletiler  sahne aldı.

 

 

Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, Yaratıcı Çocuklar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Didem Çapa ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız.

Tarihe Yön Veren Bilim İnsanları sergisi

 

 

lang

Ödeme için tıklayınız
Form